Suplementy

KOENZYM Q-10

http://www.puritan.com/coenzyme-q-10-055#tab=tab-1

http://witaminynatury.pl/

4 komentarze:

  1. JAGODY GOI

    WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE
    Wyjątkowo mocny antyutleniacz. Ze względu na substancje, które zawiera, działa przeciw starzeniu się. Zawiera 18 rodzajów aminokwasów, 21 elementów śladowych, witaminę C, witaminy z grupy B, składniki mineralne: żelazo, wapń, cynk, selen, nienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy oraz wiele innych. Pod względem wartości odżywczych zaszeregowany jest między najbardziej wartościowe owoce naszej planety.

    Odkryto, że jagody goji zawierają składniki pokarmowe wymienione poniżej:

    6 podstawowych witamin
    11 podstawowych mikroelementów
    22 dietetyczne pierwiastki śladowe
    18 aminokwasów
    8 polisacharydów
    6 monosacharydów
    5 nienasyconych kwasów tłuszczowych (niezbędne kwasy tłuszczowe, kwas linolowy i alfa-linolowy, beta-sitosterol oraz inne sterole roślinne).
    5 karotenoidów, w tym beta-karoten i zeaksantynę, luteinę, likopen i beta-kryptoksantynę, ksantofil
    wiele pigmentów fenolowych

    Ponadto odkryto, że jagody Goji zawierają Wapń (112mg/100g), Potas (1.13 mg/100g), Żelazo (9mg/100g), Cynk (2mg/100g), Selen (50 mikrogramów/100g), Ryboflawinę (1.3mg/100g), Witaminę C (148mg/100g).

    Jagody goji zawierają także wiele roślinnych substancji chemicznych:

    Beta-karoten: 7 mg/100 gramów suszonych owoców.
    Zeaksantynę: do 200 mg/100 gramów suszonych jagód goji. Do 77% wszystkich karotenoidów obecnych w wilczej jagodzie to zeaksantyna.
    Polisacharydy: do 31% wagi pulpy.
    opóźnia procesy starzenia, poprawia również witalność, poprawia wzrok, zapewnia długowieczność. korzystnie oddziałują na ogólną kondycję fizyczną organizmu oraz opóźniającą procesy starzenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aspargin – na co to działa?


    Sam kwas asparaginowy, który występuje w Asparaginie w postaci dwóch soli, jest zwykłym a zarazem niezwykłym aminokwasem. Nie działa tylko na skurcze. Pośredniczy w procesach metabolicznych zachodzących w neuronach. Jest źródłem energii dla komórek mózgowych, a więc działa również pobudzająco na mózg.

    Poza tym łagodzi odczuwanie zmęczenia, poprawia sen, koncentrację i samopoczucie. Pobudza wydzielanie hormonu wzrostu, a także insuliny i glukagonu, które regulują metabolizm.

    Aspargin to lek zawierający w składzie kwas asparaginowy w postaci soli magnezowej i potasowej (po 250 mg wodoroasparaginianu potasu i 250 mg wodoroasparaginianu magnezu). Sole te łagodzą niepokój, bezsenność, polepszają pamięć i uważność.

    Ze względu na zawartość jonów magnezu i potasu często jest używany przy kuracji uzupełniającej te makroelementy oraz jako środek na skurcze i tiki nerwowe, ale Aspargin stosuje się nie tylko przy niedoborach jonów magnezu i potasu. Używany jest przy wyczerpaniu psychicznym i fizycznym, przemęczeniu,

    Ponadto używa się go w napięciu nerwowym i problemach z koncentracją, a także w zaburzeniach intelektualnych u dzieci i ludzi w podeszłym wieku. Jest też lekiem pomocnym przy niewydolności i nadpobudliwości serca.

    Magnez i potas pełnią ważne funkcje w organizmie. Potas między innymi reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, przewodnictwo nerwowe, pobudliwość mięśni. Obniża ciśnienie krwi oraz zwiększa dopływ tlenu do mózgu. Magnez również wpływa na pobudliwość tkanki nerwowej i kurczliwość mięśni, ale także na transport jonów sodu i potasu oraz przemiany węglowodanów. Jest składnikiem budulcowym kości i zębów. Przy odpowiedniej ilości magnezu zwiększa się wchłanianie wapnia, natomiast zbyt duża ilość wapnia obniża wchłanianie magnezu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Koenzym nie jest lekiem, jest suplementem diety. Być może spowalnia on postęp ataksji, nie ma jednak przeprowadzonych badań na ten temat.
    Powinno się go przyjmować w dużych dawkach, dawka zalecana (nieoficjalnie) przez lekarzy sięga do 1200 mg dziennie.
    Dawki te są w Polsce trudno dostępne albo koszt zakupu jest wysoki, chorzy sprowadzają więc koenzym z zagranicy


    Proszę pamiętać, że koenzym rozpuszcza się w tłuszczach, należy go przyjmować podczas posiłku.

    Jako że nie jest do końca poznane działanie koenzymu, warto, w ciągu jego brania, robić badania kontrolne, np. raz w roku.

    .
    - Morfologia z rozmazem
    - Poziom glukozy
    - Transaminazy
    .

    OdpowiedzUsuń

  4. Źródła w żywności:

    Naturalnym i bogatym źródłem koenzymu są makrela, łosoś, sardynki. Dobrym źródłem kwasów omega-3 są też orzechy włoskie, nasiona lnu, soi czy rzepaku. Najbogatsze w ten związek jest surowe mięso, a zwłaszcza serce, nerki, wątroba i śledziona, to znaczy organy o największym zapotrzebowaniu energetycznym, i właśnie one są najbardziej wrażliwe na ubytek czy niedobór tego związku. Niewielkie ilości koenzymu są w świeżych owocach i warzywach. Przyjmowany jest on z pożywieniem, ale ulega zniszczeniu podczas gotowania i przetwarzania produktów. Ponieważ zaliczany jest do związków rozpuszczalnych w tłuszczach, tylko w ich obecności jest wchłaniany z przewodu pokarmowego. Koenzym wytwarza też ludzka wątroba.

    OdpowiedzUsuń